Popis Hotelu Semerink

Ubytování:

Hotel s kapacitou 162 lůžek bez paland.
Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením.
Pokoje jsou dvou, tří, čtyř a vícelůžkové.
Pěti až sedmi lůžkové pokoje jsou o dvou místnostech.

Hotel je určen pro skupiny (školení, soustředění, školní akce).

Vybavení:

 • velká restaurace
 • malá restaurace
 • kavárnička
 • bar
 • taneční sál velký
 • taneční sál malý
 • učebna s dětskou hernou
 • učebna
 • salónek
 • salónek se stolním tenisem
 • diskotékový salónek
 • posilovna
 • finská sauna
 • infrasauna
 • vířivka
 • masérna
 • kulečník
 • stolní fotbal
 • posezení u krbu
 • grilování

Salónky mohou sloužit jako 7 učeben.

V letních měsících:

 • 2 volejbalové hřiště
 • 2 ohniště
 • 2 pískoviště
 • herní terasy
 • prolézačky
 • střelnice
 • lanové aktivity
 • nízké lanové překážky
 • obří 12m houpačka
 • překážkové dráhy
 • boulderová stěna
 • trampolíny

10 minut pěšky:

 • obecní fotbalové hřiště
 • tenisové hřiště
 • volejbalové hřiště
 • sokolovna

V zimních měsících:

 • k dispozici více jak 170 km běžeckých tras
 • lyžařský areál Severák (804 m n. m.) s 10 vleky
 • lyžařský areál Tanvaldský Špičák - 4 sedačková lanovka a 6 dalších vleků

Kam na výlet okolo Hotelu Semerink

≈ Pěší turistika a cykloturistika ≈

▪ Bedřichov - rekreační horská obec, v letech 1598 - 1807 sklářská huť. Název podle jména majitele panství Bedřicha z Redernu. Kostel sv. Antonína z r. 1930. Východisko závodních i turistických lyžařských tras do Jizerských hor.

▪ Bedřichovská přehrada - na Černé Nise, dokončená r. 1905. Krytým "kanálem" vede odtud voda do rudolfovské elektrárny.

▪ Brechschmiedova kaplička - šestiboká kaplička u silnice z Horních Lučan do Dolního Maxova, pojmenovaná po postavě z 18. století, kováři Brechschmiedovi.

▪ Černá studnice - 26m vysoká zděná rozhledna s chatou z roku 1905 na nejvyšším vrcholu Černostudničního hřebene (869 m.n.m.).

▪ Jizerka - nejvýše položená osada severních Čech pojmenovaná podle říčky, která zde protéká. Odlehlé obydlí českých čihařů a ptáčníků se uvádí roku 1539. Malebná osada s bohatou sklářskou tradicí dnes slouží především k rekreaci.

▪ Královka - 859 m.n.m., nejvyšší místo Maxovského hřebene. Rozhledna (vysoká 23,5 m) z r. 1907, pod ní stojící chata je z r. 1936. Název Královka je počeštěným názvem původního německého pojmenování Königova výšina. Nejstarším českým názvem vrcholu je Nekraš.

▪ Bramberk - 787 m.n.m., turistická chata z r. 1892, rozhledna (vysoká 21 m) z r. 1912.

▪ Kristiánov - kdysi osada a sklářská huť (1775 - 1887), dnes neobýváno. Panský dům shořel r. 1938. Lesní hřbitov sklářů. V Liščí boudě (bývalý hostinec) sklářské muzeum (otevřeno od 15.6. do 15.10. v sobotu a v neděli).

▪ Nová Louka - samota na Blatném potoku. Sklářská huť v letech 1756 - 1817 na místě "nové" paseky z r. 1630. Pozůstatkem huti je panský dům, přestavěný r. 1844 na lovecký zámeček, pozdější (po r 1930) sídlo státních lesů. V okolí stejnojmenná přírodní rezervace (31 ha, vyhl. r. 1987) - vrchoviště s klečí a podmáčenými smrčinami.

▪ Památka Věry Splítkové - pomníček umrzlé ženy nad přehradou Josefův Důl.

▪ Petřín - rozhledna postavená v roce 1906 s překrásným výhledem na město Jablonec nad Nisou.

▪ Prameny Nisy - nachází se 1,5 km jihozápadně od žel. stanice Smržovka poblíž zelené turistické značky.

▪ Přírodní rezervace Jedlový důl - nad Josefovým Dolem, přírodní rezervace, vyhlášená r.1992. Mozaika lesních porostů s původním smrkem, bukem a ojedinělou jedlí v údolí potoka Jedlová s četnými vodopády a peřejemi.

▪ Přírodní rezervace Malá Strana - na Horním Maxově, vyhlášena r. 1993. Přechodové rašeliniště s řadou vzácných a chráněných rostlin a živočichů. Lokalita se nachází na pramenech Rovného potoka a byla známá již starým botanikům.

▪ Slovanka - na jednom z vrcholů Maxovského hřebene (820 m.n.m.) je železná rozhledna z r. 1887, která byla zakoupena na Světové výstavě ve Vídni.

▪ Smědava - horská chata stojící kdysi uprostřed lesů, dnes na holém prostranství.První objekt zde byl postaven již roku 1814, dnešní chata byla vybudována v roce 1935. Poblíž Smědavy se postupně slévají vody Černé, Hnědé a Bílé Smědé.

▪ Smrk - Nejvyšší hora Jizerských hor (1124 m). Holé svahy jsou nově osázeny porosty jeřábů. Na vrcholu hory je pomník z roku 1909 postavený u příležitosti stého výročí návštěvy německého básníka T.Körnera.

▪ Špičák - známé středisko zimních sportů s výborně udržovanými sjezdovými tratěmi s odstupňovanou obtížností. Na vrcholu tanvaldského Špičáku (830 m.n.m.) se nachází kamenná rozhledna otevřená 4.7.1909 pojmenována po císaři Františku Josefu I.

▪ Štěpánka - rozhledna stojící na kopci Hvězda na rozmezí Jizerských hor a Krkonoš. Nabízí úchvatný rozhled na Jizerské hory, Krkonoše a Ještědský hřbet.

▪ Trniště - vyhlídková, asi 15m vysoká žulová skála poblíž Hašlerovy chaty nad Janovem nad Nisou. Údajně zde kdysi stával dřevěný hrádek, o čemž svědčí nepatrné stopy lůžek pro uložení trámů.

▪ Vodní nádrž Josefův Důl - vybudovaná v letech 1976-82, největší údolní přehrada Jizerských hor. Sypaná hráz (délka 720 m, výška nad terénem 43 m) zadrží 23 milionů m3 vody. Je určena k zásobování Liberce a Jablonce pitnou vodou (úpravna vody je v Bedřichově).

▪ Železniční viadukt u Smržovky - impozantní kamenný viadukt s klenutými oblouky.

≈ Zimní sporty ≈

▪ Severák - 803 m.n.m., název vrchu a horské osady nad Hraběticemi. Díky řadě vleků se Severák stal jedním ze středisek rekreačního sjezdového lyžování v Jizerských horách. Pozoruhodností tohoto lyžařského areálu je i přemostění silnice sjezdovou tratí.

▪ Tanvaldský Špičák - je největším lyžařským areálem v Jizerských horách, je hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře je 4-sedačková lanová dráha a 6 dalších vleků. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování je možné na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II. Ve ski areálu si zalyžujete na celkem 6.600m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Špičák II Rukáv je dlouhá 1.670m.

▪ Bedřichov - Ve ski areálu naleznete 7 lyžařských vleků. 2 vleky z tohoto počtu jsou kotvové a zbylé typu poma. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Bedřichov nabízí lyžování na celkem 5.400 metrech sjezdovek.

▪ Jizerská lyžařská magistrála - k dispozici více jak 170 km upravených běžeckých tras.  Magistrála má pět základních tras, na které je možné nastoupit na jednom z osmi základních nástupních míst: Bedřichov, sedlo Maliníku, Jizerka, Smědava, Josefův důl, Hrabětice, Albrechtice a Jablonec n/N-Břízky.

≈ Koupání ≈

▪ Liberecká přehrada - první skutečná údolní přehrada v Čechách vybudovaná v letech 1903-04 s 19 m vysokou zděnou hrází. V koruně je dlouhá 157 m.

▪ Jablonecká přehrada - byla vybudovaná v letech 1906-09 na místě bývalého rybníka. Vodu v osmnáct metrů hluboké přehradě zadržuje téměř půlkilometrová zeď.

▪ Plavecký areál v Jablonci nad Nisou - nabízí bohaté sportovní a rekreační vyžití. Kromě 25m dlouhého sportovního plaveckého bazénu a dětského bazénu s brouzdalištěm zde najdete 2 tobogány, divokou řeku, vířivky, umělé vlnobití, podvodní masáže a další. V objektu jsou i sauny, parní komory a solária.

▪ Plavecký bazén v Liberci - nabízí bohaté sportovní a rekreační vyžití. 50m dlouhý plavecký bazén a dětský bazén s brouzdalištěm je doplněn o tobogán, divokou řeku, dvě vířivky, podvodní masáže a jiné atrakce. V objektu je i sauna, parní komora a fitness centrum.

▪ Aquapark Liberec - soustava bazénů, tobogánů a nejrůznějších vodních atrakcí jako jsou podvodní jeskyně, prolézačky, skluzavky, divoká řeka, vodní masáže a chrliče. Součástí aquaparku jsou turecké parní lázně, finské sauny s venkovním ochlazováním, masáže, solária, sluneční terasy a klidové prostory.

▪ Přehrada Souš- rozlehlá přehrada na Černé Desné byla vybudována v letech 1912-15 jejíž hráz dosahuje výšky 21 m a nad terénem je dlouhá 364 m.

≈ Liberec a okolí ≈

▪ Botanická zahrada - vznikla v roce 1876 na místě dnešního Severočeského muzea a na současné místo byla přenesena roku 1895. Nabízí největší český komplex mořských akvárií a největší české sladkovodní akvárium, sbírku masožravých rostlin s více než 100 druhy a více než 1000 druhů orchideí a téměř 1000 druhů kaktusů.

▪ Centrum BABYLON Liberec - největší krytý zábavní komplex v České republice. Nabízí Aquapark se soustavou bazénů, tobogánů a nejrůznějších vodních atrakcí, lunapark - areál rodinné zábavy, nákupní městečko s více než šedesáti obchůdky a čtyřhvězdičkový hotel s kapacitou 235 míst ve většinou dvoulůžkových pokojích.

▪ Ještěd - velký lyžařský areál se skokanskými můstky. Na vrchol vede lanová dráha, která končí v hotelu, za jehož moderní architektonický tvar rotačního hyperboloidu získal liberecký architekt K.Hubáček světovou Perretovu cenu.

▪ Liberecká radnice - novorenesanční radnice z let 1888-93, dílo vídeňského architekta F.Neumanna. Na její 65 m vysoké věži je vyhlídková plošina.

▪ Obří sud - Lázně Libverda - kuriózní výletní restaurace z roku 1931 umístěná ve skutečném dřevěném sudu obřích rozměrů.

▪ Severočeské muzeum - výstavná budova postavená v letech 1897-98, jejíž součástí je i napodobenina věže původní liberecké radnice z roku 1603. Muzeum nabízí stálé expozice Evropské umělecké řemeslo od antiky do současnosti a Historie a přírodověda regionu.

▪ Zámek Frýdlant v Čechách - hrad a zámek vystavený rodem Ronoviců na čedičovém vrchu ve 13. století. Prohlídka interiérů trvá téměř dvě hodiny a nabízí shlédnutí mimořádných zařízení a sbírek.

▪ Zoologická zahrada - nejstarší zoologická zahrada v České republice založená již v roce 1904. Mezi největší lákadla návštěvníků patří bílí tygři.

≈ Jablonec a okolí ≈

▪ Brusírna skleněných kamenů a perlí FIPOBEX spol. s r.o. - nabízí prohlídku brusírny skleněných perlí s možností zakoupit hotovou bižuterii v místní prodejně, prohlídku výrobny kozích sýrů a zvířat chovaných na místní farmě, vyhlídkovou jízdu silničním vláčkem, vyjížďky v kočáře a posezení v restauraci.

▪ Městské divadlo - secesní budova postavená v roce 1906.

▪ Muzeum skla - nově otevřené, jedinečně krásné, ukazující zpracování skla a korálů od 18 do 20 století.

int(1)

Novinky

 • Daoreet doloregn

  13.8.2012

  Cocktails-drink-colorful-deliciousFar far away, behind the word mountains, far from the countries.

 • Dolor sit amet

  13.8.2012

  Colorido-vidro-cocktails-beber-640x960 Far far away, behind the word mountains, far from the coun.

Kontaktujte nás

!FIRMA

Hhjhsajfhhsadf 123
Hhjhsafjhhj 123 45

E-mail: !EMAIL
Tel.: !TELEFON


Zvětšit mapu